06. Film o nastupu Lucića i Dežulovića

Aktivnosti i najave Forumi 1. sjednica Predsjedništva 06. Film o nastupu Lucića i Dežulovića

Pregledavanje 0 odgovora iz niza
  • Autor
    Postovi
    • #675

      Na Internetu je javno dostupan (YouTube i naša Facebook grupa) video zapis s gostovanja Predraga Lucića i Borisa Dežulovića u Luksemburgu, u organizaciji našeg Društva. Budući da naša udruga promovira i predstavlja Republiku Hrvatsku u svijetu mislim da je posve neprimjereno da službeni banner Hrvatskog društva Luksemburg stoji iza ovog kavanskog nastupa koji se uvredljivo odnosi prema hrvatskim državnim institucijama, himni te nacionalnim i vjerskim osjećajima hrvatskih građana. Kad toga bannera ne bi bilo, mogli bismo govoriti o slobodi javnog izražavanja, umjetničkom izričaju, kritici društva kroz satiru itd… No, stavljanje imena nacionalne udruge i državne zastave iza svega potpuno mijenja situaciju – po meni.

      Ne treba tome sada treba pridavati posebni publicitet, ali mislim da Predsjedništvo mora o ovome pitanju zauzeti stav i donijeti odluku. Moj je prijedlog da izbrišemo taj film s Youtube kanala, a time i s naše stranice i grupe na Facebooku. Ukoliko bi meni netko ikad javno postavio to pitanje kao predsjedniku, ja ću morati izložiti stav udruge – pa ga moramo prije toga i oblikovati. Ja bih rekao da je ovdje riječ o nenamjernom i nepromišljenom stavljanju udruge i hrvatske zastave u uvredljivi kontekst. I zbog toga se ispričavamo svima koji su se našli povrijeđeni gledanjem ovog filma. Napominjem da je dosad pregledan 2000 puta, i prije ili kasnije naći će se netko tko će nas zbog njega javno prozvati. To je barem omiljena zabava novinara i političara u Hrvatskoj…

Pregledavanje 0 odgovora iz niza
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.